تبلیغات
مطالب اینترنتی - گران ترین مواد جهان ؛ از زعفران و طلا تا هروئین و کوکایین!
 
مطالب اینترنتی
صفحه نخست         تماس با مدیر         پست الکترونیک        RSS         ATOM
 
 مفیدستان:

آیا تا به حال فکر کرده‌اید که گران ترین ماده‌ی جهان چیست؟ تنها ماده‌ای که شاید به ذهن خیلی‌ها برسد، طلا است. در سراسر دنیا مواد گران قیمتی وجود دارد که بسیار کمیاب بوده و برای به‌دست آوردن آنها زمان زیادی نیاز است؛ همین موضوع آنها را به گران ترین مواد جهان مبدل ساخته است.

گران ترین مواد جهان که قیمت سرسام‌ آوری دارند


توجه: قیمت این مواد به ازای هر گرم است

زعفران؛ ۱۱ دلار

زعفران

امروزه بسیاری از شرکت‌های دارویی از زعفران به عنوان ماده ضد افسردگی استفاد می‌کنند. زعفران به عنوان طعم و رنگ دهنده مواد غذایی و همچنین برای رنگ پارچه‌ها استفاده می‌شود، همچنین در طب سنتی به عنوان مسکن کاربرد زیادی دارد؛ ادویه‌ای که از هرلحاظ بی‌نظیر است.

مزه خاص و منافع درمانی فوق‌العاده‌ی موجود دراین ادویه آن را از سایر ادویه‌ها متمایز کرده است. تولید آن انرژی و زمان بسیاری می‌برد، اما رایحه خوش بی‌مانند و خواص درمانی زعفران را در هیچ ادویه دیگری پیدا نخواهید کرد.

طلا؛ ۵۶ دلار (۲۴ عیار)

گران ترین مواد جهان

یکی از گران ترین مواد جهان طلا است که تقریبا همه‌ آن را می‌شناسند. طلا جزو کم واکنش‌ترین عناصر جامد در شرایط استاندارد است، به همین دلیل می‌توان آن را به صورت خالص در طبیعت به صورت تکه‌ای یا دانه‌ای میان سنگ‌ها یافت. ارزشمندی طلا را می‌توان بیشتر به دلیل کمیاب بودن آن، کاربردپذیری آسان، تصفیه راحت، مقاومت در برابر زنگ زدگی و واکنش ناپذیری با دیگر عناصر عنوان کرد.

طلا علاوه بر گزینه مناسب برای سرمایه‌گذاری و استفاده از جواهرات، در دندانپزشکی، تولید شیشه‌های رنگارنگ و صنایع الکترونیک و سیم‌کشی‌های الکتریکی نیز استفاده می‌شود. فلز طلا در عین گرانقیمت بودن، به‌شدت در بین خانم‌ها محبوب است.

رودیم (Rhodium)؛ ۵۸ دلار

رودیوم

رودیم فلزی کمیاب به رنگ نقره ای-سفید است که درخشندگی بالایی دارد و در برابر فرسایش نیز بسیار مقاوم است. تولیدکننده‌های اصلی رودیم آفریقای جنوبی و روسیه هستند که البته به‌دلیل عدم ثبات سیاسی روسیه صادرات این کشور چندان قابل توجه نیست. این فلز به خاطر ویژگی‌های منحصر به فردش، استفاده‌های خاصی در صنایع دارد و برای مثال در ساخت موتور جت به کار می‌رود.

پلاتین؛ ۶۰ دلار

پلاتین

یکی دیگر از گران ترین مواد جهان پلاتین است. این فلز بسیار کم‌یاب بوده و تنها در نواحی خاصی از سیاره زمین یافت می‌شود. پلاتین، فلزی محکم و متراکم بوده که شرایط را برای استفاده متنوع از آن فراهم می‌‌سازد. علاوه بر جواهرسازی، برای ساخت مبدل‌های کاتالیزوری نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و همچنین در زمینه پزشکی، به‌علت مقاومتش در برابر اکسیداسیون، کاربرد دارد.

پلاتین به عنوان یک ماده مناسب در ضربان‌سازی، نه تنها جواهرات زیبایی را به‌وجود می‌آورد، بلکه به نجات جان افراد نیز کمک می‌کند. این فلز کمیاب و قیمتی، نقره‌ای رنگ است و مثل طلا در مقابل اسیدها، بازها و مواد دیگر مقاومت بسیار بالایی دارد.

مت آمفتامین؛ ۱۰۰ دلار

مت آمفتامین

امروزه مت آمفتامین (شیشه) بعد از الکل و ماری جوانا بالاترین نرخ استفاده در آمریکا و شاید در سراسر دنیا را به‌خود اختصاص داده است. اگر سریال Breaking Bad را دیده باشید، قطعا بر گران بودن آن اطمینان دارید و موافق هستید که باید جزو مواد گران قیمت دنیا قرار بگیرد. این ماده روان‌گردان، محرک اعصاب است و تاثیر مستقیمی بر مکانیسم‌های شادی و هیجان مغز دارد.

شاخ کرگدن؛ ۱۱۰ دلار

شاخ کرگدن

با وجودی که شکار کرگدن و فیل در آفریقا کاری غیرقانونی محسوب می‌شود به‌خاطر شاخ‌‌ها و پوست این حیوان از قیمت بسیار بالایی برخورداربوده و یکی از گران ترین مواد جهان به حساب می‌آید. شاخ این حیوانات برای استفاده در داروهای سنتی به آسیا قاچاق می‌شود. بسیاری از آسیایی‌ها بر این باورند که شاخ کرگدن‌ها دارای ویتامین بالایی است و برای درمان آفات مختلف و سنگ کلیه مفید است. شاخ کرگدن به‌علتخواص درمانی فراوان دارد، همچنین برای ساخت دسته‌های چاقوی گران‌ قیمت از آن استفاده می‌شود و همین خاصیت‌‌ها موجب شده تا کرگدن‌ها همواره در معرض خطر باشند.

هروئین؛ ۱۳۰ دلار

هروئین

هروئین یا دی استیل مرفین، یکی از مشتقات نیمه مصنوعی مرفین است. هروئین خالص پودری بسیار نرم و سفید رنگ است، اما هروئینی که معمولا توسط فروشندگان این ماده عرضه می‌شود ناخالصی بسیار زیادی دارد، از مخلوط کردن با مواد مختلف به دست می‌آید و رنگ آن کرم مایل به قهوه‌ای است. خرید و فروش این ماده گران قیمت در تمام کشورهای دنیا غیرقانونی است. شاید برایتان جالب باشد بدانید که نام هروئین از واژه “hero” به معنی قهرمان گرفته شده است؛ احتمالا هرکسی از آن استفاده می‌کند، احساس قهرمان بودن را پیدا می‌کند!

کوکائین؛ ۲۳۶ دلار

کوکائین

کوکائین از گیاه کوکا به دست می‌آید. این گیاه در کشورهای آمریکای لاتین کشت می‌شود. کوکائین یک بی‌حس کننده‌ی موضعی و ضددرد است که بیشتر در چشم پزشکی و برای بی‌حس کردن قرنیه استفاده می‌شود اما یکی از استفاده‌های اصلی کوکائین به عنوان ماده مخدر است که معتادان آن را از طریق بینی یا تزریق مصرف می‌کنند. این روزها کراک را از کوکائین هم به‌دست می‌آورند که کریستال‌های ارزان‌قیمت و ناخالص کوکائین است. وابستگی روانی به کوکائین ممکن است حتی پس از یک بار مصرف به وجود آید. کوکائین وابستگی جسمی هم ایجاد می‌کند.

ال اس دی (L.S.D)؛ ۳ هزار دلار

ال اس دی (L.S.D)

ال اس دی، جزو مواد توهم زا دسته‌بندی می‌شود و ماده‌‌ای نیمه مصنوعی است. در حقیقت یکی از گران ترین مواد جهان است از نوعی قارچ به نام ارگوت (Ergot) گرفته می‌‌شود و تحت عملیات شیمیایی خاص، به صورت ال اس دی در می‌آید البته این ماده به عنوان مواد مخدر به نام اسید معروف است و معمولا به صورت مایع عرضه می‌شوند.

پلوتونیوم؛ ۴ هزار دلار

پلوتونیوم

پلوتونیوم در سال ۱۹۴۰ از طریق بمباران دوترونی اورانیوم در سیکلوترون (شتاب دهنده ذرات مدور) کشف شد. اما این کشف تا مدت‌ها سری باقی ماند. این عنصر با توجه به کشف سیاره پلوتو که درست بعد از نپتون کشف شد، پلوتونیوم نام گرفت.‌ این فلز ظاهری نقره‌ای دارد و هنگامی که اکسید می‌شود، رنگ زرد تیره‌ای به خودش می‌گیرد. پلوتونیوم یکی از مواد مهم شکافت هسته ای در سلاحهای هسته ای پیشرفته می‌باشد.

پینیت (Painite)؛ ۹ هزار دلار

پینیت (Painite)

پاینتی یا پینیت، شکلی مانند سنگ‌های آرین دارد که احتمالا از استخراج زمین به‌دست می‌آید. کمیاب بودن این سنگ موجب شده که زیاد شناخته شده نباشد. ماده معدنی موجود در آن باعث به‌وجود آمدن یک رنگ نارنجی مایل به قرمز در این سنگ شده است و چیزی حدود ۶۵ سال از کشف آن می‌گذرد همچنین فقط چند صد عدد از این سنگ در دنیا وجود دارد.

تافیت؛ ۲۰ هزار دلار

تافیت

سنگ تافیت که به صورت بی‌رنگ و بنفش کم‌رنگ یافت می‌شود، در سال ۱۹۴۵ کشف شد. نام این سنگ به افتخار کاشف آن یعنی «ریچارد تافی» انتخاب شده است. اولین سنگ تافیت به روش‌های مرسوم مانند کند و کاو در معدن یافت نشد. در حال حاضر، تعداد اندکی از این سنگ در اختیار مردم است و عمدتا از کشورهای سریلانکا و تانزانیا به دست می‌آید. تافیت فقط در صنعت جواهرسازی مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ با این حال، این سنگ در بازار بسیار کمیاب است.

این سنگ که از گران ترین مواد جهان است در رنگهای بنفش، صورتی و سفید یافت می‌شود. تافیت از الماس خیلی کمیاب‌تر است و باوجود خاص بودن، جواهر آن طرفداران بسیاری ندارد و همین موضوع موجب شده که قیمت آن از الماس کمتر باشد.

تریتیوم؛ ۳۰ هزار دلار

تریتیوم

تریتیوم یکی از موادی است که بعد از انفجار یک بمب اتمی معمولی، در کنار دوتریوم باعث فعل و انفعالات هسته‌ای بسیار گرمازا می‌شود تا پیوندهای هسته‌ای مورد نیاز برای شکافته شدن هسته‌های اورانیوم امکان‌پذیر باشد. تریتیوم گازی است که برای روشنایی استفاده می‌‌شود و هزینه ساخت نیم کیلو از این گاز ۱۵ میلیون دلار است. تریتیوم ایزوتوپی از هیدروژن با عدد جرمی ۳ است که خاصیت رادیواکتیوی دارد و بیشتر برای ساخت موادی که از خودشان نور تولید می‌کنند، استفاده می‌شود.

الماس؛ ۵۵ هزار دلار

الماس

الماس‌هایى که به‌دلیل زیبایى، کمیاب بودن و مدت زمان تشکیلشان، ارزش فوق‌العاده‌اى داشتند، امروزه در آزمایشگاه و در مدت زمانى حدود یک ساعت به‌وجود مى‌آیند. بیشتر از ۸۰ درصد از الماس‌هاى معدنى طبیعى به مصارف صنعتى از قبیل ابزارهاى برش یا مواد ساینده براى تراشکارى و پرداخت دیگر سنگهاى قیمتى، فلزات، گرانیت و شیشه مى‌رسند. الماس در حالت پایدار مکعبی است اما در حالت نیمه پایدار ساختار منشوری دارد. از گران‌ ترین سنگهای شناخته شده در جهان است که از آن به عنوان بهترین دوست برای خانم‌ها هم یاد می‌شود.

کالیفرنیوم ۲۵۲؛ ۲۷ میلیون دلار

کالیفرنیوم

کالیفرنیم ۲۵۲ در راکتورهای هسته‌‌ای تولید می‌شود که مصرف فراوانی پیدا کرده است، هچنین به عنوان یک ساتع کننده نوترون؛ نوترون را برای شروع کار راکتور فراهم می‌کند. کالیفرنیم ۲۵۲ به عنوان یک معالجه برای درمان سرطان دهانه رحم استفاده می‌شود. همچنین در آنالیز گوگرد داخلی نفت و نوترون سنج رطوبت برای اندازه‌گیری مقدار رطوبت خاک استفاده می‌شود. گران ترین عنصر شیمیایی جهان که از زمان ۱۹۵۰ تا به حال تنها یک بار ترکیب شده است.

پاد ماده؛ ۶۲٫۵ میلیون دلار

پاد ماده

این ماده‌ که با ذرات معمولی فرق می‌کند، هسته‌ی منفی با بار ذرات مثبت دارد و دقیقا برعکس ماده است. این ذره هنگامی تولید می‌شود که برخورد میان ذرات با انرژی بالا صورت بگیرد و بخشی از انرژی جنبشی به ماده تبدیل شود که البته این اتفاق در شرایط آزمایشگاهی مناسب و خاصی اتفاق می‌افتد. این ماده به طور طبیعی در زمین یافت نمی‌شود، مگر خیلی کم و با عمر بسیار کوتاهی که از نتیجه نابودی هسته‌ای و پرتوهای کیهانی حاصل می‌شود.

ضد ماده از قیمتی‌ترین مواد روی کره زمین است که ساخت هر یک هزارم گرم پوزیترون ۲۵ میلیون دلار هزینه خواهد داشت. دانشمندان بر این عقیده‌اند که در آینده از آن می‌توان برای سوخت فضاپیماها استفاده کرد اما مشکل اینجاست که برای ساخت یک گرم از آن تمام بشریت باید بدون استراحت به مدت یکسال کار و تلاش کنند.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط

مطلب گران ترین مواد جهان ؛ از زعفران و طلا تا هروئین و کوکایین! در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :گران ترین مواد جهان ؛ از زعفران و طلا تا هروئین و کوکایین!
http://mofidestan.ir/%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d9%85%d9%88%d8%a7%d8%af-%d8%ac%d9%87%d8%a7%d9%86-%d8%9b-%d8%a7%d8%b2-%d8%b2%d8%b9%d9%81%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d9%88-%d8%b7%d9%84%d8%a7-%d8%aa%d8%a7/
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


شنبه 27 مرداد 1397 01:13 ب.ظ
I am now not positive the place you're getting your info, however good topic.
I needs to spend some time finding out more or working out
more. Thanks for fantastic information I was searching for this information for my mission.
سه شنبه 23 مرداد 1397 06:29 ق.ظ
Hi-ya, tidy website you possess here.
سه شنبه 23 مرداد 1397 04:51 ق.ظ
Get every one of the important tips and tactics from the experienced players to try out casino online games.
Some professional gamblers think therefore you're not sure of your
respective selection. Sports Wagering: Profiting from Point Spreads by Daniel Fabrizio & Joseph Hunter.
دوشنبه 22 مرداد 1397 01:41 ب.ظ
Great internet site! It looks really expert!

Keep up the good work!
دوشنبه 22 مرداد 1397 10:35 ق.ظ
Passion the site-- very user friendly and lots to see!
دوشنبه 22 مرداد 1397 09:23 ق.ظ
Thanks extremely handy. Will share website with my friends.
پنجشنبه 18 مرداد 1397 10:55 ق.ظ
I have read so many articles regarding the blogger lovers but this
piece of writing is really a good article, keep it up.
پنجشنبه 11 مرداد 1397 09:17 ق.ظ
Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though
you relied on the video to make your point. You definitely know what youre
talking about, why throw away your intelligence on just posting videos to your site when you
could be giving us something informative to read?
چهارشنبه 10 مرداد 1397 05:15 ب.ظ
What's up mates, fastidious article aand nice arguments commented at this place, I am trhly enjoying bby these.
دوشنبه 8 مرداد 1397 08:27 ق.ظ
It's wonderful that you are getting thoughts from this post as well as from our dialogue made at this time.
یکشنبه 7 مرداد 1397 12:50 ق.ظ
Hey! This is mmy first comment here so I just wanted too give a quick shout out and say I truly enjoy reading your blog posts.
Can yyou recommmend any other blogs/websites/forums
that goo ober the same topics? Thanks a ton!
جمعه 29 تیر 1397 05:04 ق.ظ
I really love your site.. Excellent colors & theme.

Did you build this web site yourself? Please reply back as I'm attempting to create my own personal blog and
would love to know where you got this from or what the theme is called.
Kudos!
دوشنبه 25 تیر 1397 11:37 ق.ظ
I like the helpful info you supply to your articles. I'll bookmark yur weblog and
test once more here regularly. I am quite sure I'll be
informed a lot of new stuff proper here! Good luck foor the following!
جمعه 22 تیر 1397 03:23 ق.ظ
magnificent submit, very informative. I ponder
why the opposite specialists of this sector don't understand this.
You must proceed your writing. I'm sure, you have a great readers' base already!
دوشنبه 18 تیر 1397 03:35 ب.ظ
Ignatius Piazza, the Millionaire Patriot, wants you to see essentially the most awe inspiring reality show series ever,
called Front Sight Challenge. Cherry blossom tattoos represent various things in various cultures.
Technology is driving dynamic advertising into new
areas this also brings from it some potential challenges, well not all companies have enough money to spend thousands of
pounds in electronic advertising, well the 2 options highlighted provides the same results
with low investment of your time and money,
so now any organization from mechanics to dentists will surely have these in their guest waiting rooms.
یکشنبه 17 تیر 1397 06:48 ب.ظ
Hi there to every one, it's actually a pleasant for me to pay
a quick visit this website, it consists of useful Information.
چهارشنبه 13 تیر 1397 09:25 ق.ظ
The great thing about this DVD is that you may do the dance exercises
anytime, with out a partner. They will shun jobs and then there is not any help
to the city involved. Technology is driving dynamic advertising into new areas and this brings with it some potential challenges,
well its not all companies can afford to pay thousands of pounds in electronic advertising, well both the options highlighted provides a similar final results with low investment of your time and money, so now any business from mechanics to dentists will surely have these within their guest waiting rooms.
سه شنبه 12 تیر 1397 03:08 ق.ظ
Betting is unquestionably a fantastic activity, however for those who hardly
possess experience at staking cash certain games, the excitement and excitement could be replaced
by intimidation and regret. The first column B shows 1 to 15 numbers,
I shows 16 to 30 as well as get increased till the final letter.
The last section of that reason is another issue in its own right: many people are within the UK.
چهارشنبه 6 تیر 1397 12:20 ب.ظ
Hello! This post couldn't be written any better!
Reading this post reminds me of my good old room mate!
He always kept talking about this. I will forward this page to
him. Pretty sure he will have a good read. Thank you for sharing!
جمعه 1 تیر 1397 07:56 ب.ظ
If some one desires to be updated with hottest technologies then he must be pay a visit this web
site and be up to date every day.
چهارشنبه 30 خرداد 1397 01:00 ب.ظ
The great thing about this DVD is you can perform the
dance exercises anytime, with no partner. Warrior bands
moved south and east on the rich pickings of the peoples whom that they
had traded with. These art reproductions of paintings printed on canvas
sheets or paper and then framed and hung on walls.
سه شنبه 29 خرداد 1397 09:07 ق.ظ
I'm still learning from you, but I'm trying to reach my goals.
I definitely enjoy reading all that is written on your website.Keep the aarticles coming.

I enjoyed it!
دوشنبه 28 خرداد 1397 11:54 ب.ظ
If you happen to be travelling to another city and locate that
you have a good show for the reason that city, you can not search around for that box office, stand in a
line and get the tickets. Warrior bands moved south and east towards the rich pickings in the peoples
whom that they had traded with. These art reproductions of paintings printed
on canvas sheets or paper and then framed and hung on walls.
چهارشنبه 23 خرداد 1397 02:36 ب.ظ
Safety and Security It is every online casino's responsibility to above
all protect its players' personal and financial details.
After the player receiving this bonus, these casinos
offer other bonuses for future deposits. casino tax rebate, however
the Internal Revenue Service's arcane rules result
in the actual means of getting a U.
چهارشنبه 23 خرداد 1397 02:17 ق.ظ
The great ones try this primarily by searching
for tells, that happen to be little facial or personal tics that happen whenever a player is unable
to control their excitement or disappointment. This also enables players to
learn up to five tables on tablets so when many as four on smart phone
devices. Whenever I think of playing some casino games online,
I search for sites which may have good casino jackpots and fair probability of winning.
یکشنبه 20 خرداد 1397 01:20 ب.ظ
Great post! We are linking to this particularly great content on our website.
Keep up the great writing.
شنبه 19 خرداد 1397 01:21 ق.ظ
If some one wishes to be updated with most up-to-date technologies therefore he must be
visit this web site and be up to date everyday.
جمعه 18 خرداد 1397 05:34 ب.ظ
Wow, marvelous weblog structure! How lengthy have you been blogging for?

you make blogging glance easy. The overall look of your
website is wonderful, as neatly as the content material!
جمعه 18 خرداد 1397 02:48 ب.ظ
Do you have a spam problem on this blog; I also am
a blogger, and I was curious about your situation; many of us have developed some
nice practices and we are looking to exchange techniques with others, why not shoot me
an email if interested.
چهارشنبه 16 خرداد 1397 06:59 ب.ظ
Cheap Jerseys china wholesale nfl jerseys from china jmoify47951
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : نویسنده
نویسندگان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :